Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/itwings2/domains/silbrok.pl/public_html/admin/mod_informations_multi/site/modules/functions.php on line 17
SilBrok- ubezpieczenia, kredyty, leasing

zmiany przy wypłacie z OC?

W Polskiej Izbie Ubezpieczeń dobiegają końca prace nad systemem umożliwiającym bezpośrednią likwidację szkody komunikacyjnej z OC – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”

„DGP” wskazuje, że w efekcie planowanego na początek 2014 r. wejścia w życie systemu poszkodowany otrzyma wyliczone przez niezależnego rzeczoznawcę odszkodowanie od własnego ubezpieczyciela, a ten ostatni zwróci się z regresem do firmy chroniącej sprawcę. Rozwiązanie opracowywane przez samorząd ubezpieczycieli ma przyspieszyć proces likwidacji, a niewykluczone, że znacząco ograniczy wojny cenowe oraz ekspansję firm odszkodowawczych.

Gazeta pisze, że wprawdzie projekt PIU jest dobrowolny, ale Izba liczy na to, że przyłączą się do niego najwięksi ubezpieczyciele, co zachęci także pozostałe towarzystwa. Potentaci zaś deklarują poparcie dla bezpośredniej likwidacji.

Kursy średnie NBP

waluta kurs
USD 3,8198 PLN
EUR 4,5503 PLN
CHF 4,1580 PLN
GBP 5,3015 PLN

Informacje